Také máte neustále problémy s nefunkčním zvonkem? Jednou jsou to vybité baterie, jindy zase vysoká vzdálenost samotného přístroje od tlačítka u dveří. Vyřešte problém snadno a jednoduše – pořiďte si chytrý Wi-Fi zvonek a mějte pod kontrolou i nezvané návštěvy!

Chytrá domácnost začíná u dveří

Smart technologie a nejrůznější vychytávky jsou v dnešní vyspělé době každodenní součástí našeho života. Hlídají naši domácnost, starají se o naše pohodlí nebo dokonce kontrolují naše zdraví, pohyb a tepovou frekvenci. A právě k zajištění našeho celkového bezpečí se skvěle hodí chytré Wi-Fi zvonky, které vám pomohou přivítat vítané i nevítané návštěvy. Kromě toho ovšem nabízejí celou řadu nadstandardních funkcí.

Jak fungují chytré domovní zvonky?

Na první pohled se tato zařízení od běžného tlačítka u dveří příliš neliší. Většinou však v sobě mají integrovanou kameru, která nás díky připojení k Wi-Fi síti okamžitě upozorní na návštěvníka. Zvonek stačí spárovat s aplikací na vašem mobilním telefonu a od té chvíle můžete online sledovat veškeré dění před vašimi domovními dveřmi.

Chytrý domovní zvonek by měl disponovat také možností detekce pohybu a na návštěvníka vás tak může upozornit ještě před stisknutím zvonku. Většinou vám do mobilního telefonu zašle push upozornění a vy tak můžete okamžitě reagovat. Stačí jen zahájit klasický či video hovor a pozvat přátele dál nebo z pohodlí kanceláře požádat kurýra o doručení následující den.

Podle čeho smart zvonek vybrat a co by měl umět?

U kvality zvonku nám určitě nejlépe poradí uživatelské recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Jelikož se jedná o poměrnou novinku a stále ještě vyvíjející se technologii, není zde ani vysoká pořizovací cena zárukou naší spokojenosti a dostatečné kvality výrobku.

V první řadě bychom si určitě měli zjistit, jakou mobilní aplikaci chytrý zvonek využívá a zda ji bude operační systém v našem smartphonu podporovat. Značnou výhodou je určitě, pokud venkovní jednotka kromě natáčení videa v dostatečné kvalitě zvládá také detekci pohybu. Zvonek tak může v době naší nepřítomnosti posloužit jako účinný bezpečnostní systém a ohlásit nám pohyb nežádoucích osob. I deaktivace této funkce však může být výhodou, určitě nechceme přijímat upozornění pokaždé, kdy se před zvonkem na zahradě proběhne náš pejsek.

Wi-Fi zvonky můžeme často najít také pod jiným označením či názvem a to zejména z důvodu, že i další domovní zařízení se stále častěji uchylují k napojení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Setkat se tak můžeme s chytrými zařízeními jako jsou smart Wi-Fi interkomy s možností videonahrávek, Wi-Fi video zvonky nebo klasické sady domácích videotelefonů. Některé z nich již pak také nabízejí připojení k mobilní aplikaci a můžeme je tedy obsluhovat nejen z domova.