Nepatříte zrovna mezi zkušené pěstitele a pod vaší péčí uschne i kaktus? Přesto byste si chtěli doma vypěstovat chutné cherry rajčátko, voňavou bazalku nebo svěží listový salát? Nevěšte hlavu, řešení je na světě! Objevte s námi kouzla a triky chytrých květináčů.

V čem jsou květináče chytré?

Na rozdíl od klasických květináčů nabízejí ty chytré celou řadu úžasných vychytávek, které vám umožní pěstování téměř bez starostí a to po celý rok. Chytré květináče si umí poradit s potřebnou výživou rostlin, skvěle si poradí také se zavlažováním a vaší úrodě zajistí přirozený světelný cyklus za pomoci inteligentního LED osvětlení.

Svůj chytrý květináč můžete ovládat také pomocí mobilní aplikace, se kterou funguje většinou přes Bluetooth. V aplikacích můžete navíc pohodlně sledovat vývojové fáze rostlin a znásobit svou úrodu díky skvělým tipům a trikům zkušeným pěstitelům. Upozorní vás samozřejmě také na nutnost doplnění vody, přidání potřebných živin nebo aktuální sklizeň a můžete zde nastavit ideální světelný cyklus.

Možnosti pěstování

Jelikož jsou smart květináče stále ještě docela čerstvou novinkou, v nabídce můžete najít hned několik rozličných použitých technologií a způsobů pěstování, mezi nejoblíbenější ovšem bezesporu patří princip Smart Garden a ClickAndGrow květináčů nebo populární aeroponní pěstování.

U Smart Garden a ClickAndGrow květináčů je princip pěstování velice jednoduchý a pohodlný. Spolu s květináčem samozřejmě obdržíte veškeré potřebné vybavení a stačí do něj zacvaknout předpřipravenou náplň, která obsahuje substrát, potřebné živiny a samozřejmě také semena vybraných rostlin. Květináč již pak stačí pouze připojit k zásuvce a na základě upozornění aplikace jednou za pár dní vyměnit či doplnit vodu. Speciální půda byla vyvinuta v laboratořích NASA a obsahuje veškeré potřebné živiny pro optimální růst, těšit se tak můžete na opravdu bohatou úrodu.

Ani aeroponní květináče nejsou na údržby nikterak náročné. Na rozdíl od chytré lisované půdy se tyto květináče obejdou zcela bez zeminy a holé kořínky rostlin pouze pravidelně ostřikují výživným roztokem.

Nápaditý dárek pro zahrádkáře

Chytré květináče však nedisponují jen úžasnými funkcemi, nadchne vás určitě také jejich moderní a nadčasový design, vybírat můžete z celé řady tvarů, velikostí i provedení. Skvěle se tedy hodí nejen jako dárek pro pěstitele, ale naopak pro všechny, kteří si na běžném pěstování v bytě “vylámali zuby”. Díky své minimální náročnosti na čas a údržbu jsou ideálním řešením pro všechny, kteří často vyrážejí na několikadenní pracovní cesty nebo se z práce vracejí v pozdních večerních hodinách. Chytrý květináč je také řešením pěstování v podkrovních či mezonetových bytech, kde zkrátka nemáte možnost květináč postavit na okenní parapet. Díky vestavěnému automatickému osvětlení jej můžete umístit takřka ve které části bytu.