Krátká a mírná zima, rychlý nástup jara a teplé podzimní počasí nemusí představovat výhodu jen v nižších účtech za topení, ale bohužel také mnohem větší výskyt klíšťat, komárů a dalších otravných parazitů. Ti mohou potrápit nejen nás, ale zároveň i naše domácí mazlíčky. Objevte s námi novinku mezi antiparazitiky a její výhody.

Elektronické repelenty pro maximální ochranu

Vadí vám nepříjemný zápach běžných repelentních sprejů, nechcete používat nezdravé chemické přípravky? Vyzkoušejte elektronický repelent, který můžete koupit jako přívěšek na vodítko pro svého pejska, ale také jako účinný odpuzovač klíšťat pro sebe.

Pokud nevíte co je to elektronický repelent a ještě jste se s ním nesetkali, nezoufejte, vše vám vysvětlíme. Jedná se o nenápadné elektronické zařízení, které funguje na principu vysílání ultrazvukových impulsů. Tyto impulsy jsou pro nás i naše mazlíčky naprosto neškodné a neslyšitelné, pro klíšťata, blechy či další otravné parazity v okolí až 3 metrů však představují značný problém a brání tak jejich nepříjemné činnosti.

Ultrazvukové odpuzovače a jejich výhody

Největším plusem je samozřejmě jejich vysoká účinnost a miniaturní provedení, elektronický odpuzovač tedy nebude bránit v pohybu nebo zavázet vám ani vašemu mazlíkovi. Pokud si však s nákupem nejste stále jistí, mrkněte na následující shrnutí jejich hlavních výhod.

  • Absence chemických látek a zápachu
  • Ekologické řešení vhodné pro životní prostředí
  • Dlouhá životnost až v rámci 12 měsíců nepřetržitého používání
  • Daleko větší rozsah ochrany – až 3 metry v okolí odpuzovače
  • Příznivá pořizovací cena vzhledem k možné délce užívání

Pokud vybíráte ultrazvukový odpuzovač, měli byste se zaměřit určitě také na jeho ochranu proti vodě a vlhkosti. Splňovat by měl minimálně normu IP13, která zaručuje jeho ochranu před vlhkem – takovýto přístroj ovšem není voděodolný a měli byste zabránit přímému kontaktu s vodou. Ideální jsou tedy vodotěsné odpuzovače, kterým nebude vadit ani menší koupel.

Ultrazvuková ochrana Tickless

Mezi nejúčinnější a nejprodávanější elektronické repelenty patří vyhlášené produkty značky Tickless. Vybrat si můžete klasické přívěsky na psí vodítka, ale také repelentní ultrazvukové přístroje pro celou rodinu. Dětský elektronický repelent ochrání proti klíšťatům ty nejmenší, vybrat si můžete chlapeckou i holčičí variantu, pro nás dospělé pak zase skvěle poslouží repelent TickLess Human.

Arpalit – inovace od ověřené značky

Přípravky značky Arpalit jsou již několikátým rokem na předních příčkách antiparazitických přípravků. Jejich preventivní ochrana i účinné spreje skvěle chrání naše mazlíčky několik let a nyní můžeme i v jejich nabídce najít inovativní elektronický repelent Arpalit. Vybrat si můžeme přívěšek na obojek pro pejska, ale také účinnou ochranu pro vaši kočičku.