Ať už jste těžký astmatik, trápí vás špatná imunita nebo jen chcete udělat něco pro své zdraví a pročistit těžký vzduch velkoměsta, je pro vás čistička vzduchu naprosto ideální volbou. Jak ale vybrat tu správnou právě pro váš účel a které funkce se vám budou hodit? V následujícím článku najdete veškeré zásadní informace potřebné k nákupu a také tipy na uživatelsky nejlépe hodnocené produkty.

Čističky vzduchu pro alergiky i pro kuřáky

Jak jsme již psali, je pro výběr správné čističky vzduchu zásadní právě účel jejího použití. Nejčastěji jsou využívány jako pomocný doplněk pro astmatiky a alergiky. Nejdůležitějším faktorem právě u těchto čističek by měl být objem vzduchu, který jsou schopny za hodinu přefiltrovat, v ideálním případě by měla hodnota objemu filtrovaného vzduchu za hodinu zvládat trojnásobek objemu filtrované místnosti. Při alergiích a dýchacích potížích je totiž optimální vzduch v místnosti přefiltrovat hned 3x během jedné hodiny.

Dalším důležitým kritériem jsou pak obsažené filtry, čistička vzduchu by určitě měla obsahovat alespoň HEPA filtr, který odstraňuje ze vzduchu roztoče, pyly, plísně nebo další alergeny. Účinným doplňkem může být také prachový předfiltr pro prvotní odstranění větších prachových částic, UV lampa pro sterilizaci vzduchu od bakterií a virů nebo velice populární novinka posledních let – ionizátor.

Co je to ionizátor?

Ionizátor můžeme najít buďto jako doplněk klasických čističek vzduchu nebo jako samostatná zařízení. Jedná se o unikátní technologický přístroj, který vytváří záporné i kladné ionty. Právě ty pak dokážou účinně neutralizovat bakterie, viry a chemické výpary, které změní na neškodnou vodní páru. Vytvářené záporné ionty navíc mají výborný vliv na dýchací cesty, snižují únavu a dokonce mohou pomoci odbourat stres. 

Ionic-CARE Triton X6

Mezi nejlépe hodnocené produkty v mnoha srovnávačích a nezávislých recenzích se zajisté řadí čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Zvládne vyčistit dostačujících 65 m³ za hodinu a její chod je naprosto nehlučný. Obsahuje navíc také výkonný ionizátor a díky této unikátní technologii čištění vzduchu odpadají dodatečné náklady na výměnu filtrů.

Certifikovaná kvalita Winix ZERO

Inteligentní čistička vzduchu s plně automatickými režimy Winix ZERO patří mezi špičkové produkty své kategorie. Hlavní výhodou je určitě její vysoký výkon, kdy na nejvyšší stupeň dokáže přefiltrovat až 390 m³ za hodinu. Je vybavena generátorem kladných a záporných iontů PlasmaWave® a také tříúrovňovým indikátorem kvality vzduchu. Výhodou je také její omyvatelný předfiltr, vestavěný uhlíkový a HEPA filtr a naprosto tichý chod.

Ultrazvukový čistič vzduchu Rohnson R 9600

Jako další bezchybnou čističku vzduchu můžeme s klidným svědomím doporučit také Rohnson R 9600 Pure Air. Jedná se o ultrazvukovou čističku, která je navíc doplněna nepostradatelným HEPA filtrem a také UV lampou, ionizátorem a dalšími užitečnými funkcemi. Vybrat si můžete hned ze 7 stupňů čištění vzduchu a čistička si skvěle poradí až s 99,9 % polétavého prachu.