Nemusíte být zrovna náruživý hráč videoher, abyste dokázali ocenit skvělé výhody herní konzole Nintendo Switch. Nejedná se o klasickou konzoli, ale o multifunkční hybridní nástroj, který vám množstvím funkcí doslova vyrazí dech. Pojďme se tedy společně přesvědčit o jeho výhodách.

Unikátní skládací systém

Jak už jsme se zmínili v úvodu, v žádném případě se nejedná o jen tak nějakou herní konzoli. Naopak, Nintendo Switch je důmyslně propracovaný modulární herní systém, který si můžete sestavit podle aktuální situace nebo nálady. Skládá se ze samotné obdélníkové herní konzole a dokovací stanice, pomocí které ji můžete snadno propojit s vaší televizí. Pokud však chcete hrát sami nebo se chystáte na cesty, stačí z herní konzole vysunout display a připojit k bokům dva Joy-Cony – ovladače, které jsou samozřejmě součástí sestavy. V okamžiku se tak z Nintendo Switch stane přenosné handheld herní zařízení, které se postará o hodiny nekonečné zábavy.

Interaktivní zařízení s celou řadou funkcí

Ačkoliv vás nadchne již samotná kompatibilita Nintendo Switch, její funkce tím určitě nekončí a konzole přináší celou řadu dalších vychytávek. Joy-Cony, které můžete použít jako samostatné ovladače do každé ruky nebo je díky gripu spojit v klasický ovladač, nabízejí hned několik chytrých tlačítek. Pořizovat můžete okamžité screenshoty z her, se kterými se můžete během chvilky pochlubit kamarádům na sociálních sítích, nespornou výhodou je však také zabudovaný akcelerometr a gyroskopický pohybový senzor. Každý Joy-Con obsahuje plnou sadu tlačítek, užít si můžete tedy nejen hru po síti, ale také doma se svým parťákem. Samozřejmostí je napojení samotné konzole na Wi-fi síť nebo velice kvalitní dotyková obrazovka o velikosti 6,2 palců.

Fitness videohra Ring Fit Adventure

Více než 100 úrovní obtížnosti a 40 reálných cviků, které vám pomohou porazit všechny nepřátele a zároveň také nadbytečná kila. V průběhu hry navštívíte 20 fantazy světů, ve kterých vás čekají napínavé úkoly, při kterých si skvěle protáhnete celé tělo a zapojíte svaly celého těla. Součástí hry je kruhový Ring-Con ovladač a stejně jako celý Nintendo Switch jej můžete používat také na cestách či dovolené.

Nejoblíbenější hry na Nintendo Switch

Stejně jako na ostatních konzolích si i na Switchi můžete užít nejpopulárnější světové hry. Mezi ty nejpopulárnější patří určitě RPG série The Legend of Zelda, ve které si užijete nápadité hádanky hyrulské divočiny a pro poražení vychytralých nepřátel budete muset vymyslet a najít správnou strategii.

V posledních měsících však přední příčky nejprodávanějších her ovládly tak trošku retro kousky. Skvělou zábavu nabídne především legendární Mario nebo jeho mladší bratr Luigi v nejrůznějších epizodách a nových edicích. Pozadu však nezůstávají ani nepříliš mladší Pokémoni nebo modrý turbo ježek Sonic.

Kategorie: Vychytávky