Dáváte přednost domácímu cvičení před návštěvou fitness centra? Pak je potřeba si pořídit kvalitní přístroj, který efektivně zhodnotí vaše hodiny cvičení. Žhavým tipem posledních let jsou určitě vibromasážní fitness stroje a vibrační plošiny. Jak se ale orientovat v rozmanité nabídce a vybrat ten správný přístroj? V následujících řádcích zjistíte základní informace a najdete zde také srovnání vibračních plošin podle uživatelského hodnocení.

Samohubnoucí zázrak?

Nenechte se zmást lákavou reklamou, ani vibrační plošina bohužel není tak účinná, že by na ni stačilo stoupnout a kila by se sama odkutálela. Určitě se však nejedná pouze o bezcenný reklamní trik, naopak! Vibrační plošina dokáže úžasně znásobit cvičení a mnohem efektivněji tak tvarovat vaši postavu a procvičované partie.

Vibromasážní stroje jsou vlastně vibrační podložky na cvičení, které díky svým vibracím o vysoké frekvenci stimulují přirozené a reflexní reakce svalu na vibrace. Svaly se tak stahují hned několikrát za vteřinu, čímž dochází k jejich lepšímu posílení a flexibilitě. Vibrační plošiny nabízejí několik úrovní a rychlostí vibrací, můžete na nich tedy efektivně posilovat a tvarovat svalstvo, provádět svižné kardiovaskulární cvičení nebo si jen dopřát příjemnou uvolňující masáž.

Vibrační plošiny jsou kromě posilování a pálení kalorií prospěšné také pro krevní oběh, mohou pomoci se správným držením těla nebo se stanou skvělým parťákem v boji proti celulitidě. Často jsou používány také pro svalovou regeneraci a rehabilitace, ale také jako účinný pomocník při Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze či artritidě. Cvičení na nich by naopak měly vynechat těhotné ženy, lidé s umělými klouby a kardiovaskulárním onemocněním nebo epileptici a pacienti s těžkou cukrovkou.

Jednička uživatelských recenzí – Vibro Shaper

Uživatelé napříč internetem se v recenzích a nezávislých testech skvěle shodli na nejlepším vibromasážním stroji pro domácí užití. Vibro Shaper je klasická oscilační vibrační plošina, která vám pomůže se rychle dostat do formy a efektivně tvarovat problémové partie. Vybrat si můžete ze 3 stupňů intenzity vibrací a hned 99 možných rychlostí, užít si tak můžete až 50 svalových kontrakcí za jedinou sekundu. Výhodou je určitě jeho skladnost a poměrně nízká pořizovací cena, součástí balení je také dálkové ovládání a gumové pásy pro posilování svalů horních končetin.

Vibrační plošina HMS SVP01

Skvělé ohlasy uživatelů a zákazníků získala v posledním roce také vibromasážní podložka HMS SVP01. Stejně jako Vibro Shaper disponuje 3 úrovněmi intenzity vibrací a vybrat si můžete hned z 10 přednastavených cvičebních programů. Integrovaný počítač s menším LCD displejem nabízí také velice přesně odhadnout spálené kalorie. Samozřejmostí je také dálkové ovládání pro snadnější nastavení a přepínání programů během cvičení.

Další ověřené vibromasážní stroje

V pozadí by však určitě neměly zůstat ani další vibrační plošiny, které se rovněž staví na přední příčky uživatelských recenzí. Přehlédnout byste neměli především vychytané vibrační plošiny Hop- Sport za bezkonkurenčně nízké ceny nebo také neméně výkonné výrobky značky inSPORTline, které disponují celou řadou nadstandardních funkcí.

Kategorie: SportZdraví